За прв пат во Македонија, го вградуваме прозорскиот систем ГЕНЕО ПХЦ

На почетокот од 2015 година го доведуваме светот на напредната технологија во градежништвото од развиените земји до купувачите на станови во нашите објекти. За прв пат во Македонија, „Голден Арт“ во становите од новиот станбено – деловен објект во општина Аеродром го вградува прозорскиот систем ГЕНЕО ПХЦ – сертифициран систем за пасивни објекти на врвниот производител […]

Станарите на објектот „Голден Арт“ кај „Тобако 2“ ги добија клучевите од становите

26 ноември 2014 година е датум кој ќе остане трајно врежан во историјата на градежната компанија „Голден Арт“. Вечерва свечено ги отворивме портите на нашиот успешен градителски проект со 117 станови и три деловни простори, кој го реализиравме во временски период од околу една година. Во изминативе месеци го вложивме сиот наш труд, професионално искуство, […]

Одлична понуда на станови во нашата втора зграда во општина Аеродром

Ви ја претставуваме нашата нова инвестиција – станбена зграда со приземје, осум ката и поткровје, лоцирана на улицата Милан Зечар во општина Аеродром. На располагање Ви стојат 85 станови со следните квадрарури: – 38 m² (една спална) – 40 m² (една спална) – 42 m² (една спална) – 54 m² (две спални) – 63 m² […]

Успешната приказна ја крунисуваме со свечено отворање на станбениот објект „Голден Арт“

Ги отвораме портите на нашето градителско чедо со пригодна церемонија. По месеците минати во напорна работа, со особена гордост можеме да соопштиме дека свеченото отворање на станбено – деловниот објект „Голден Арт“ ќе се одржи на 26 ноември (среда), со почеток од 16 часот. Пуштањето во употреба на новите станови ќе го одбележиме со коктел, […]

Новата зграда на ул. Милан Зечар во Аеродром брзо напредува

За само 20 дена од поставувањето камен – темелник на новата станбена зграда на улицата Милан Зечар во населбата Аеродром, веќе излеговме „над земја“, а за нешто повеќе од еден месец веќе почнавме да го градиме петтото надземно ниво. Кога се купува стан, еден од најважните критериуми на купувачите е навременото вселување. Свесни сме за […]

Продолжуваме со успешната приказна – втора станбена зграда во Аеродром

Нашиот нов предивик е изградба на уште една станбено – деловна зграда во општина Аеродром, овој пат со приземје, девет ката и поткровје, лоцирана на улицата „Милан Зечар“ во близина на „Тобако 2“. Со пригодна свеченост и во присуство на свештени лица на МПЦ, денеска го поставивме камен – темелникот на новиот објект. Зданието ќе […]

Привршуваме со ентериерната изведба на објектот „Golden Art“

Крајот делото го краси. Нашите градежни екипи ги изведуваат завршните работи во станбено – деловниот објект „Golden Art“, лоциран зад „Тобако 2“ во Стар Аеродром. Периодов интензивно работиме на довршување и целосно опремување на санитарните јазли, а паралелно сме посветени на поставување на паркетот во становите и на внатрешните и надворешните врати во рамки на […]

Работиме на фасадата и на поплочувањето во становите

Изградбата на станбено – деловниот објект „Golden Art“ во населбата Стар Аеродром забрзано влегува во финалната фаза. Екипите на нашата компанија периодов ги изведуваат завршните работи на термичката фасада, а во внатрешноста на зданието се работи на поплочување на кујните и на санитарните јазли. За да се достигне врвната класа „А“ во заштедата на енергија […]

Станбено – деловниот објект „Golden Art“ готов до октомври

Изведбата на цементната кошулка и монтирањето на прозорското стакло е нашата преокупација на почетокот од ова лето. Изминативе денови го завршивме поставувањето на цементната кошулка на подните површини во станбено – деловниот објект „Golden Art“. Огромното искуство во изведбата на претходни објекти ни помогна за беспрекорна реализација на оваа фаза од изградбата на зградата. Паралелно […]