Стилски уреден дом во три нијанси со една спална соба (48m2)

  За инспирација на уредување на овој пресладок простор од 48 метри квадратни, архитектите побарале инспирација во гардероберот на сопственичката. “Таа е млада девојка со одличен стил и префинет вкус за мода, токму затоа одбравме комбинација од три бои. Нејзините денови се брзи и исполнети со состаноци за работа, а домот е нејзиното катче за […]

Отворен и свеж дизајн на дом од 100m² кој ќе Ве инспирира

Планирањето на распоредот на мебел во голема дневна соба често е предизвик, особено кога треба да се балансираат функционалноста и изгледот. Сопствениците на овој дом се одлучиле за овој дизајн кој е поблага верзија на индустрискиот стил на уредување, со оглед на тоа што содржи елементи од цигла, дрво и метал, но сепак секој елемент […]

Поддршка за новите ракометни таленти на кампот „Кирил Лазаров 7“

На прес конференцијата која се одржа денес го сретнавме Кире Лазаров возбудени и среќни за две убави новости. Првата беше легендарната победа на македонската ракометна репрезентација против Исланд вчера, а втората е веста која со задоволство Ви ја соопштуваме денес! И оваа година, втора по ред, го поддржуваме кампот за млади таленти во ракометот „Кирил Лазаров 7“ […]

Шик дом кој успешно ги комбинира новото и старото (50m²)

Купивте нов дом и загрижени сте за средствата кои ќе ги потрошите за уредување? Што ако Ви кажеме дека можете слободно да се фокусирате единствено на квалитетот на материјалите од кои е изграден Вашиот нов дом, бидејќи за дизајнот има едноставно решение? Сопствениците на овој шик дом од 50 метри квадратни за уредување на овој дом […]

Практичен дом во скандинавски стил (51м2)

Умешноста при уредувањето е во комбинирање на луксузното и обичното, старото и новото. Кога сте ограничени со простор, од клучна важност е да ставите акцент на практичноста пред естетиката. Овој стан од 51м2 е одличен пример за декорирање без многу финансиски трошоци. Со основа од нијанси на белата боја надополнети од најразлични детали во црна, […]

Стан од 54 метри квадратни уреден во наутички стил

Овој стан од 54 метри квадратни има една спална и open-plan дневна соба со кујна и трпезарија, бања и тераса. По распоредот наликува на овој Golden Art стан од понудата во GA06, меѓутоа со Golden Art секогаш добивате повеќе, па во 57 метри квадратни има уште една спална соба. Погледнете ја галеријата и земете си […]

Стан со детали во тропски бои (47m²)

Кога креативноста би била стан, тоа дефинитивно би бил овој стан. Со површина од само 47 метри квадратни, овој дом делува неверојатно отворено и пространо, а причина за тоа е уникатниот дизајн. Секој дел од просторот има своја намена и делува посебно поради употребата на различни идеи за одвојување – понекогаш тоа е различна боја на […]