40 метри квадратни кои ќе го задоволат вкусот и на најпребирливите

Кога сте ограничени со простор, мошне е важно да успеете правилно да ги распоредите парчињата мебел и предметите. Не се лишувајте од омилениот стил, но држете се до правилото „Нека биде минимално“. На овој начин просторот ќе дише со Вашата енергија, а ќе биде лесен за функционирање на дневна база. Пример за умешност при уредувањето […]

Како да го искористите секој милиметар – младешки стан од 31m²

Овој симпатичен дизајн на простор од 31m² е доказ дека и во малечка квадратура може да се функционира сосем убаво. По својата површина е еднаков на овој дом од нашата понуда во населбата Кисела Вода: Акцентот е ставен на функционалноста на елементите, па така секој предмет си има свое место. Одличен избор е и искористувањето […]

Малечок стан со транспарентен дизајн (46м2)

Чист, едноставен, стилски и светол се епитетите кои уште на прв поглед може да ги дадете на овој дом од 46 метри квадратни, чии сопственици вешто успеале да вклопат кујна, трпезарија, тоалет, дневна и спална соба без да жртвуваат ни грам стил и елеганција. Можеби најфункционалниот елемент во целиот дом е стаклената партиција која го […]

Разнобоен стан од 72м2 за тричлено семејство

  На прв поглед невообичаен, но всушност пријатен и практичен, дизајнот на овој дом е одличен за оние кои се љубители на боите и разиграноста. Овој стан од 72 метри квадратни е сè, само не обичен! Сопствениците одличиле светлата основа на станот да ја надополнат со шарен мебел, и елементи во разни бои се повторуваат […]

Модерен дом со една спална соба со дрвени површини

Централното место во дизајнот на овој дом го имаат дрвените панел-елементи кои ги покриваат ѕидовите, а соодвествуваат и со изборот на под во целиот дом. Станот има површина од 57 метри квадратни и една спална соба, и има дизајн кој се одликува со строги линии и едноставен избор на бои, совршен за млад брачен пар […]

Стилски уреден дом во три нијанси со една спална соба (48m2)

  За инспирација на уредување на овој пресладок простор од 48 метри квадратни, архитектите побарале инспирација во гардероберот на сопственичката. “Таа е млада девојка со одличен стил и префинет вкус за мода, токму затоа одбравме комбинација од три бои. Нејзините денови се брзи и исполнети со состаноци за работа, а домот е нејзиното катче за […]

Отворен и свеж дизајн на дом од 100m² кој ќе Ве инспирира

Планирањето на распоредот на мебел во голема дневна соба често е предизвик, особено кога треба да се балансираат функционалноста и изгледот. Сопствениците на овој дом се одлучиле за овој дизајн кој е поблага верзија на индустрискиот стил на уредување, со оглед на тоа што содржи елементи од цигла, дрво и метал, но сепак секој елемент […]

Поддршка за новите ракометни таленти на кампот „Кирил Лазаров 7“

На прес конференцијата која се одржа денес го сретнавме Кире Лазаров возбудени и среќни за две убави новости. Првата беше легендарната победа на македонската ракометна репрезентација против Исланд вчера, а втората е веста која со задоволство Ви ја соопштуваме денес! И оваа година, втора по ред, го поддржуваме кампот за млади таленти во ракометот „Кирил Лазаров 7“ […]