Golden Art празнично уреден дом во срцето на Скопје

Особено сме радосни кога ве инспирираат нашите совети околу уредувањето на домот! Пример за тоа е овој празнично уреден дом во објектот GA02 во Аеродром, чии креативни сопственици со новогодишниот декор совршено го надополниле модернистичкиот изглед на просторот. Белата боја која е основа на целиот проект е разиграна со сините детали и шарената завеса. Дневната […]

21 идеја за идеална спална соба

Ако барате инспирација за декорирање на спалната соба, подгответе се да се воодушевите од следниве идеи. Одвојте време и поминете внимателно низ сите слики, анализирајќи ги деталите и полека создавајќи ја вашата спална соба од соништата (во вашиот дом од соништата, се разбира 😉 )! Имајте на ум дека светлите бои се далеку поефикасни од […]

Марфи кревет – совршеното решение за секој еднособен стан

Ова корисно чудо е измислено дури во 1912 година од Вилијам Марфи. Идејата потекнала од тоа што во неговото мало станче во Сан Франциско немало место за дружење. Марфи креветите до денес доста го имаат променето и усовршено изгледот благодарение на напредната технологија, но принципот е ист – кога се спуштени се целосен удобен кревет […]

Најубавите Божиќни дрва за 2016/17

  Ако сте перфекционист и на сè во животот приоѓате со посебно внимание, сигурни сме дека и домот за празниците сте го уредиле по сопствена мерка. Божиќното дрво како централен елемент на секоја прослава во овој период треба да шири позитивна енергија и топлина, но и да го отсликува духот на целото семејство. Во галеријата […]

Студенти, ви благодариме!

Студентите нè избраа, а STUBRAND Macedonia ни ја додели сертификацијата STUBRAND 2016 со што станавме прва и единствена градежна компанија во Република Македонија која го добива ова престижно признание за компанија со највисока општествена одговорност! Истражувањето кое го спроведе STUBRAND Macedonia ја мереше перцепцијата за имиџот на вкупно 405 брендови во 19 различни категории кај […]

Стан кој се трансформира – 60m²

Сме пишувале за толку многу различни дизајни на мали станови, што со сигурност тврдиме дека вакво нешто одамна немаме видено. Овој стан од 60 метри квадратни е познат како „Трансформер“, а посебен го чини необичниот и многу паметно распореден дизајн. Во основа е само нормален стан со една спална соба, но мебелот му дава многу […]

Започнуваме со подготовки! 33 наши предлози за празничен дом

Празници се ближат! До празничната сезона имаме помалку од 25 дена, а кога се работи за планирање, никогаш не е прерано да ја избегнете гужвата по продавници. Овие 33 фотографии искористете ги како инспирација за уредување на домот, разгледајте што веќе имате низ кутиите, направете листа со она што сакате да го набавите и – правец […]

Најубавиот дом за љубителите на книги

Нема ништо поубаво од чувството кога после долг и напорен ден ќе дојдете дома и ќе се опуштите со добра книга и најблиските. Токму тоа чувство се обиделе да го пресликаат архитектите кога го создавале овој светол и разигран дом во Париз, чија фокална точка е уникатната библиотека, истакната уште повеќе од многуте огледала и […]

Второ признание „Македонски Квалитет 2016“ за Golden Art – Квалитетот се одржува само со посветеност!

  Има денови во годината кои ни се особено драги. Денес е токму таков ден. Golden Art по вторпат е добитник на признанието „Македонски Квалитет“, кое секоја година го доделуваат Кабинетот на Претседателот на Р. Македонија и Сојузот на стопански комори (ССК). Вторпат – за двапати поголема среќа! На настанот кој се одржа на 02.12.2016 наградата […]