Голден Арт перфекција во 25м2

Можеби има такви кои сметаат дека становите од помали квадратури не се атрактивни, сепак правилно распоредениот простор може да биде претворен во фантастично живеалиште. Малиот стан може да биде навистина супер! Денес од понудата на мали станови за Вас го издвојуваме тој од 25м2, кој се наоѓа во населба Аеродром, во зградата ГА 05. Што […]

Гостување на д.г.и Влатко Ивановски во Тв Телма

Нашиот проектант и статичар д.г.и. Влатко Ивановски беше гостин на утринската програма на ТВ Телма. Зборуваше за тоа што значи сигурна градба. Погледнете го разговорот и дознајте каква е безбедноста на објектите во Скопје.

М-р. Марјан Иванов: Квалитетот на бетонот е клучот на стабилноста

М-р. Марјан Иванов зборува за бетонот како состојка на градбите која ја обезбедува и гарантира стабилноста. Каква е ситуацијата во Скопје и скопското подрачје, и како се вршат испитувањата на бетонот погледнете во нашето интервју.

Проф. Д-р. Нечевска-Цветановска: Да сум во зграда од ГА, мирно ќе си седам и при земјотрес како ’63

Заменик директорот на ИЗИИС, професорката по предметот “Асеизмичко проектирање на згради” и еден од најголемите авторитети од оваа проблематика, Проф. Д-р. Голубка Нечевска-Цветановска е следната личност со која зборуваме во серијата интервјуа инспирирани од скорешните земјотреси во скопското подрачје. Таа дава исклучително важни информации за секој купувач на нов и стар стан, а зборува и […]

Влатко Ивановски: Станарите на Голден Арт немаат никаква потреба од грижа

По серијата земјотреси што ги почувствуваа скопјани во изминативе два дена, очекувана беше панична реакција. Разговаравме со Влатко Ивановски, проектантот на зградите на Голден Арт, кој зад себе има преку 1.000 сработени проекти низ цела Македонија и важи за еден од најквалитетните и најискусни градежни инженери. „Станарите во објектите на „Голден Арт“ треба да се […]

Среќни и насмеани лицата на станарите на ГА 04 (фотогалерија)

Вселувањето во нов дом е дефинитивно највозбудливо нешто за секој човек. Возбудата на станарите од ГА 04 започна вчера на 31.08.2016, кога свечено ги добија клучевите, па отсега за нив датумот 1ви септември нема да е само првиот школски ден, туку ден од кога започнуваат да ја градат својата среќна иднина во домот од соништата. Станарите имаа можност да […]

„Дневникот на една зграда: GA04, Аеродром“

Објект: GA04 Локација: Ул. Руди Чајевац – Аеродром Број на станови: 121 Височина: приземје + 9 ката + поткровје Квадратура на станови: 35-80m² Линк до каталог: GA04 Со цел едноставно и лесно да дојдете до сите новости од текот на изградбата, за Вас го подготвивме овој „дневник“ во кој постојано ќе ги објавуваме сите информации, […]

Еден од Вашите најголеми фаворити – 39m² во Карпош

Денес решивме да Ви предложиме стан кој е составен од простран и светол дневен простор со open-plan кујнски и трпезариски дел, една спална соба, тоалет и тераса. Овој дом од 39 m², кој се наоѓа на северна страна, сместен e на идеална локација во населба Карпош, и Ви нуди поглед кон Градски парк.     Ви се допаѓа? […]

ГОЛДЕН АРТ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ОД ПОПЛАВАТА ВО СКОПЈЕ

Со огромно жалење и неверување ги проследивме вестите за катастрофалните последици од поплавите во скопското подрачје. Сакаме да изразиме сочувство до семејствата и пријателите на жртвите на поплавата. Сега е момент кога сите граѓани, без разлика на својата етничка или верска припадност, треба да покажат солидарност и да помогнат со било каква помош за погодените […]