Голем луксуз во 46м2

Ако правилно ги уредите, малите станови може да изгледаат многу луксузно. Денес Ве водиме во населба Аеродром, во зграда GA – 05. Овој стан од 46м2, се наоѓа на западна страна и вклучува една удобна спална соба, бања, дневен престој, како и open – plan кујна со трпезарија. Просторот е доста практично смислен, тaка што […]

Поткровје скроено по твоја мерка!

Становите сместени на поткровје се секогаш инспиративни и интересни, пред сè поради уникатната атмосфера која ја креираат и убавите начини на кои може да се уреди ентериерот во овие станoви. Ви го претставуваме станот од 102.70м2 во ГА03. Овој стан кој се наоѓа на североиcточната страна во поткровен простор во Аеродром, вклучува дневен престој со […]

Кире Лазаров ќе руши Гинисов рекорд!

Фрлање топка од Охрид до Скопје? Нема проблем! Следете нè на 20ти јули, токму тука на нашиот Golden Art фејсбук профил и видете дали нашиот најдобар ракометар ќе успее да ја дофрли оваа огромна дистанца!

Зошто на поткровје? Има многу причини…

Поткровјето, како дом во минатото најмногу го користеле студентите, уметниците и боемите поради пониската кирија. Во тоа време, поткровјето се сметало за помалку вреден простор, но во поново време е сосема различна приказна. Со примена на новите сознанија и материјали, овозможена е поквалитетна градба на поткровјето, а решени се и проблемите со изолацијата. Покрај овие, […]

СПАС ОД ЖЕШТИНИТЕ И РАЈ ЗА ЛЕТНИТЕ ДЕНОВИ

Деновиве, честа тема на разговор се високите температури кои владеат низ Скопје. Сигурно барем еднаш во неделата ја слушате поплаката „Жешко! Како ќе се живее летово?“. Инспирирани од ова, решивме да Ви предложиме стан кој ќе биде рај за овие летни денови. Овој дом од 67m², кој се наоѓа на северо – источната страна, сместен […]

Жаре од “Еден на Еден” се дружеше со младите ракометари во Охрид

Пред крајот на првата смена од кампот “Кирил Лазаров 7”, кој се одржува во преубавиот Охрид,  подготвивме мало изненадување за младите ракометари и ракометарки. На смеата и забавата им немаше крај кога ги посети Жаре од ТВ емисијата Еден на Еден – одличен повод да направат пауза од исцрпувачките и ефективните тренинзи. Се дружеа, му […]

Трет ден од ракометниот камп “Кирил Лазаров 7”

Како тим кој постојано се залага за унапредување на македонскиот спорт, пресреќни сме за одличниот старт на овогодинешниот камп “Кирил Лазаров 7”. Кампот започна во петокот, на 17.06.2016 и по сè што се изнагледавме изминативе два дена, ни се чини дека веќе ги запознавме новите ракометни ѕвезди на Македонија! Од одлични асистенции до уметноста на […]

Добитниците од играта #НавивамЗаКиреСоГолденАрт

Им благодариме на стотиците учесници во нашата фејсбук игра #НавивамЗаКиреСоГолденАрт!!! Како што ветивме – време е да ги објавиме и најсреќните кои учествуваа. Си добиваат по два потпишани дресови од нашата ракометна легенда, по две карти за Македонија-Чешка на 15 јуни и најдобро од сè, дружба со Кире! Честитки и спортски поздрав од вашиот градежен пријател, […]

Енергетска ефикасност – главна тема на последната работилница во едукативниот центар на Golden Art

Нашиот едукативен центар во Аеродром беше локацијата на која се одржа уште една информативна работилница во саботата, на 04.06.2016. Презентацијата на Проф. Петар Николовски, дипл. инж. арх., како и оние на нашите партнери – Rehau, Knauf, Baumit, беа заокружени со прашањата на учесниците кои поттикнаа одлична дискусија со главна тема „Подобрување на квалитетот на урбаното живеење“, а огромен […]