ПРИЗНАНИЕ ЗА МАКЕДОНСКИ КВАЛИТЕТ ЗА ГОЛДЕН АРТ

Со особено задоволство и чест Ве информираме дека под покровителство на претседателот на Република Македонија, Сојузот на стопански комори (ССК) ги додели признанијата „Македонски квалитет 2015“. Голден Арт е единствена градежна компанија која се закити со оваа престижна награда и тоа за нас претставува огромен мотив во иднина да бидеме уште подобри. Како што порача […]

Eден чекор поблиску до Вашиот дом од соништата во Карпош!

Во населбата Карпош на улицата Орце Николов спроти Машински и Технички факултет на една од апсолутно најатрактивните локации во Скопје веќе може да се види одличната изведба и градба на новата зграда на Голден Арт.   Овој објект ќе биде дом за околу 120 семејства. Зградата ќе има 8 ката плус поткровје, станови со избор […]

Суперхерои го разубавија дворот на GA02

Има моменти кога на човек му се разубавува денот со нешта кои се чинат толку мали, а се всушност огромни – како искрената детска насмевка. Денот на дрвото често знае да биде само еден обичен ден во годината исполнет со тон обврски за претстојниот период, но ние во Golden Art одлучивме да земеме здив само на […]

Вториот станбено-деловен објект на „Голден Арт“ свечено пуштен во употреба

Уште еден градителски успех на компанијата „Голден Арт“. По една година од поставувањето на камен-темелникот, станарите од нашиот втор објект во населбата Стар Аеродром вчера ги добија клучевите од своите нови домови. За свечениот настан да остане незаборавен во паметењето на нашите верни купувачи се погрижи водителот Жарко Димитриоски од емисијата „Еден на Еден“. Манифестацијата […]