Елегантен и светол дом со една спална соба (52m2)

battery-park-city-beautiful-apartment-designed-lo-chen-design-05

Често пишуваме за домови кои недостатокот на простор го компензираат со светлина, но навистина невообичаена е разноликоста која се постигнува со белата боја како основа, со неколку правилно одбрани елементи.

Овој дом, лоциран во Battery Park, е одлика на њујоршкиот стил на живот – гламурозен – а сепак удобен. Дизајнерската приказна се врти околу дневната и спалната соба во shabby chic стил. Секое катче е толку внимателно испланирано, што станот навистина наликува на Pinterest рај. Со светла основа и сиви додатоци во различни текстури и материјали, постигнат е одличен спој меѓу строгоста и елеганцијата.

Погледнете ја галеријата и пронајдете го вашиот омилен детаљ :)