Ивица Јакимовски со порака на МЕФ2019: Градежниот сектор во Македонија мора да почне да вложува повеќе во енергетската ефикасност

Предновогодишна среќа за станарите од GA07

Декември е месец кога студот го победуваме со среќа! На 13.12.2018 купувачите на станови од GA07 ги добија клучевите на своите нови домови, имаа прилика да ги запознаат своите соседи и да прослават за сите убави моменти кои доаѓаат. Бидете дел од атмосферата низ објективот на нашите фотографи и камермани:

Дневникот на една зграда: GA07, Аеродром

Почетокот на летото скоро секогаш значи свеж почеток за убави нешта, а така е и во Golden Art, кога станува збор за ново поглавје од нашето портфолио. Ул. Пандил Шишков бр. 22 и 24 е новата локација во населбата Аеродром, а објектот GA07 ќе ја продолжи традицијата која трае повеќе од 10 години и има за […]

Трета Stubrand награда за Golden Art. Студенти – ви благодариме!

Секоја година се радуваме се повеќе на Stubrand Macedonia наградата! Студентите се нашата иднина и токму затоа се гордееме што сме нивен избор трета година по ред! Ви благодариме! Вашата доверба е наша мотивација  

Golden Art на Real Expo 2018 – Ве очекуваме!

Од 24 до 27 октомври Golden Art ќе ја претстави својата понуда на меѓународниот саем за градежништво RealExpo кој се одржува во СЦ Борис Трајковски. Посете го нашиот штанд во хала 2 од среда до недела и информирајте се за понудата во објектите GA07 и GA08 во Аеродром. И двата објекти се наоѓаат на одлична […]

EkoLife Pellet: нов еко-живот за Вас!

Вчерашниот ден го поминавме празнично расположени, но и горди поради раѓањето на нов член на Golden Art семејството – свечено ја пресековме зелената лента на EkoLife Pellet фабриката за производство на пелети во Гиновци, општина Ранковце.   Пелетите имаат убедливо најмала емисиона вредност во однос на јагленот, нафтата и огревното дрво. Согласно истражувањата, греењето со […]

Со советите на Златко до полесно секојдневие!

Знаеше ли дека вода кај прозорците може да се појави само доколку стаклото не е професионално изработено?  Поради тоа, во Golden Art домовите користиме само првокласни прозорци од висококвалитетниот профил Geneo од Rehau со професионално изработени четирисезонски стакла во три слоја исполенти со аргон, за најдобра изолација. ✔ Појава на мувла во домот е последица од кондензација […]

Дневникот на една зграда – GA06, Аеродром

Започнуваме ново поглавје во изградбата на домови! Објектот GA06 е нов во понудата во населба Аеродром, со избор на станови и локација кои ќе ги задоволат желбите и на најпребирливите. Општи податоци Адреса: Ул. Руди Чајевац бр. 45 и 47 Број на влезови: 2 Катови: Приземје + 9 + поткровје Избор на површина на станови: 38-83m² Со цел да […]

Златко на тререн – го поддржуваме ракометниот камп „Кирил Лазаров 7“!

Се враќаме по третпат на исто место и оваа година  – Хотел Аквалина, Охрид, да го поддржиме нашиот виртуоз во ракометот во неговите залагања да создаде нова генерација ракометни шампиони. Бидејќи младите се нашата иднина!