Декадентно решение за мал простор

modern-apartment-2
Апартманот Леополдо, дизајниран од Маурицио Карам, е одличен пример за оптимизирање на простор од 45m². Идејното решение за овој мал стан вклучува отстранување на некои од ѕидовите и креирање на широка дневна соба, совршено задржувајќи ја приватноста во бањата и пералната.

Ако мислевте дека open-plan дневни соби се возможни само во големи станови, подгответе се да бидете изненадени од сликите подоле. Срцето на овој стан лежи во храбриот ентериер, кој комбинира модерен простор за седење со прилично голема кујна и трпезариска маса за четворица. Визуелно одвоена со суптилни детали за декорација, овие две зони хармонично се спојуваат и делуваат доста просторно.

Ви се допадна овој дизајн? Сакате ли Вашиот нов дом од Golden Art да изгледа вака? Разгледајте ја нашата понуда на станови тука, патот до нов стан кај нас е брз и лесен!