Интервју на Ивица Јакимовски за ТВ Канал 5

Ивица Јакимовски нов претседател на Градежна комора на Македонија

Генералниот директор на градежната компанија „Голден Арт“, Ивица Јакимовски е избран за претседател на Градежната комора на Македонија при Сојуз на стопански комори на Македонија (ССК). Компаниите членови на Градежната комора на Македонија,  на годинешното собрание едногласно му го доделија мандатот за следните две години. „Создавање подобра бизнис клима за компаниите од градежниот сектор, соработка […]

Интервју со Роберт и Ивица Јакимовски за неделникот Капитал

23.11.2017 Компанијата “Голден Арт” постои веќе 12 години на македонскиот пазар и препознатлива е по изградба на станбен и деловен простор по систем клуч на рака. Двајцата челни луѓе на компанијата во интервјуто за Капитал велат дека успеале да се одвојат од конкуренцијата на пазарот со својата понуда, вградување на докажано квалитетни градежни материјали од […]

Причината поради која мора да одите на саем за градежништво

Потрагата по нов дом е долг и исцрпен процес. Саемот на градежништво и недвижности кој ќе се одржи од 28.02 до 04.03 и оваа година ќе има задача да ги поврзе купувачите со градежничкиот сектор, правејќи ја понудата подостапна и попрегледна од кога и да е! И овој пат вниманието е насочено кон компанијата Golden […]

Голден Арт се единствени македонски градежници со престижната сертификација на STUBRAND

Студентите го избраа, а STUBRAND Macedonia ѝ ја додели на Голден Арт сертификацијата STUBRAND 2016 со што стана прва и единствена градежна компанија во Република Македонија која го добива ова престижно признание за компанија со највисока општествена одговорност! Имено, истражувањето кое го спроведе STUBRAND Macedonia ја мереше перцепцијата за имиџот на вкупно 405 брендови во […]

Квалитетот се одржува само со посветеност!

Втора година по ред, претседателот на Република Македонија и Сојузот на стопански комори (ССК) го додели признанието „Македонски квалитет“ на градежната компанија Голден Арт. Генералниот директор на Голден Арт, Ивица Јакимовски по тој повод изјави “Минатогодишното признание ни беше убав показател дека дека сме на вистинскиот пат. Дополнително мотивирани продолживме оваа година и ете, повторно […]

Не се мислете повеќе – Еве каде да купите стан во Скопје!

Која локација е најдобра за живеење? Секоја населба си има свои предности и маани, па затоа после многу внимателно истражување одлучивме дека нема подобар избор во моментов од Карпош, Кисела Вода и Аеродром. Како најдокажани и уште поважно, најквалитетни изведувачи во овие населби важат Голден Арт, па ја разгледавме нивната понудата и дојдовме до овие […]

Бараш нов стан, но не можеш да се одлучиш? Не барај повеќе!

Да се одбере добар стан е голем предизвик кај нас. Често младите брачни парови решаваат да започнат заеднички живот, но бирањето на квалитетен простор и создавањето на удобно место за живеење им преставува еден од најголемите проблеми. Затоа, денеска Ви препорачуваме два одлично спакувани станови кои се совршени за нов дом. Прв на листата е […]

Колку можат да издржат зградите во Скопје?

Со повеќе од 1.000 сработени проекти, мислењето и искуството на градежниот инженерстатичар Влатко Ивановски е особено ценето овој период. Ви го прикажуваме неговото кратко интервју кое беше поставено на фејсбук страницата на градежната компанија Голден Арт, во кое тој дава свое мислење за стабилноста на скопските згради, совети при несакани ситуации и ни објаснува како […]