Дневникот на една зграда: GA07, Аеродром

EkoLife Pellet: нов еко-живот за Вас!

Вчерашниот ден го поминавме празнично расположени, но и горди поради раѓањето на нов член на Golden Art семејството – свечено ја пресековме зелената лента на EkoLife Pellet фабриката за производство на пелети во Гиновци, општина Ранковце.   Пелетите имаат убедливо најмала емисиона вредност во однос на јагленот, нафтата и огревното дрво. Согласно истражувањата, греењето со […]

Со советите на Златко до полесно секојдневие!

Знаеше ли дека вода кај прозорците може да се појави само доколку стаклото не е професионално изработено?  Поради тоа, во Golden Art домовите користиме само првокласни прозорци од висококвалитетниот профил Geneo од Rehau со професионално изработени четирисезонски стакла во три слоја исполенти со аргон, за најдобра изолација. ✔ Појава на мувла во домот е последица од кондензација […]

Дневникот на една зграда – GA06, Аеродром

Започнуваме ново поглавје во изградбата на домови! Објектот GA06 е нов во понудата во населба Аеродром, со избор на станови и локација кои ќе ги задоволат желбите и на најпребирливите. Општи податоци Адреса: Ул. Руди Чајевац бр. 45 и 47 Број на влезови: 2 Катови: Приземје + 9 + поткровје Избор на површина на станови: 38-83m² Со цел да […]

Златко на тререн – го поддржуваме ракометниот камп „Кирил Лазаров 7“!

Се враќаме по третпат на исто место и оваа година  – Хотел Аквалина, Охрид, да го поддржиме нашиот виртуоз во ракометот во неговите залагања да создаде нова генерација ракометни шампиони. Бидејќи младите се нашата иднина!     

Интервју на Ивица Јакимовски за ТВ Канал 5

Генералниот директор на Голден Арт, Ивица Јакимовски во интервју за Канал 5 Телевизија говореше за традицијата постара од 100 години, реализираните проекти, како и тековните објекти кои се градат на највисоко ниво.

Ивица Јакимовски нов претседател на Градежна комора на Македонија

Генералниот директор на градежната компанија „Голден Арт“, Ивица Јакимовски е избран за претседател на Градежната комора на Македонија при Сојуз на стопански комори на Македонија (ССК). Компаниите членови на Градежната комора на Македонија,  на годинешното собрание едногласно му го доделија мандатот за следните две години. „Создавање подобра бизнис клима за компаниите од градежниот сектор, соработка […]

Дневникот на една зграда – GA05, Аеродром

Објект: GA05 Локација: Ул. „Методија Шаторов – Шарло“ – Аеродром Број на станови: 128 Височина: 9 ката плус поткровје Квадратура на станови: 25–78m² во 2 влеза, влез 1 – 62 и влез 2 – 66 стана Со цел едноставно и лесно да дојдете до сите новости од текот на изградбата, за Вас го подготвивме овој „дневник“ во […]

Интервју со Роберт и Ивица Јакимовски за неделникот Капитал

23.11.2017 Компанијата “Голден Арт” постои веќе 12 години на македонскиот пазар и препознатлива е по изградба на станбен и деловен простор по систем клуч на рака. Двајцата челни луѓе на компанијата во интервјуто за Капитал велат дека успеале да се одвојат од конкуренцијата на пазарот со својата понуда, вградување на докажано квалитетни градежни материјали од […]