Декорирате? Секогаш следете го „Правилото на 3“

Интервју на Ивица Јакимовски за ТВ Канал 5

Генералниот директор на Голден Арт, Ивица Јакимовски во интервју за Канал 5 Телевизија говореше за традицијата постара од 100 години, реализираните проекти, како и тековните објекти кои се градат на највисоко ниво.

Дневникот на една зграда – GA06, Аеродром

Започнуваме ново поглавје во изградбата на домови! Објектот GA06 е нов во понудата во населба Аеродром, со избор на станови и локација кои ќе ги задоволат желбите и на најпребирливите. Општи податоци Адреса: Ул. Руди Чајевац бр. 45 и 47 Број на влезови: 2 Катови: Приземје + 9 + поткровје Избор на површина на станови: 38-83m² Со цел да […]

Дневникот на една зграда: GA07, Аеродром

Почетокот на летото скоро секогаш значи свеж почеток за убави нешта, а така е и во Golden Art, кога станува збор за ново поглавје од нашето портфолио. Ул. Пандил Шишков 22 и 24 е новата локација во населбата Аеродром, а објектот GA07 ќе ја продолжи традицијата која трае повеќе од 10 години и има за резултат […]

Дневникот на една зграда – GA05, Аеродром

Објект: GA05 Локација: Ул. „Методија Шаторов – Шарло“ – Аеродром Број на станови: 128 Височина: 9 ката плус поткровје Квадратура на станови: 25–78m² во 2 влеза, влез 1 – 62 и влез 2 – 66 стана Со цел едноставно и лесно да дојдете до сите новости од текот на изградбата, за Вас го подготвивме овој „дневник“ во […]

Празнична магија на трпезариската маса за Божиќ

Веќе одлучивте како ќе ја декорирате дневната соба, па поради убедливо најдобриот избор, а и поради тоа што Вашата кујна делува како во неа да се случува магија  – колегите и пријателите Ви соопштија дека ќе слават Божиќ токму кај Вас. Па и ништо чудно, кога Вашиот дом од соништата изгледа толку совршено! Бидејќи и самите […]

Ја испративме 2017 заедно со вработените и најблиските

Не постои поубав начин да ја завршите годината, отколку во друштво на најблиските, а во нашиот случај – тоа е целото Golden Art семејство. Огромно семејство и не можеме да сме посреќни за тоа! Во понеделник, на 25.12.2017 се собравме заедно да прославиме за се’ што заедно остваривме во 2017, и да заокружиме уште едно […]

Кујни со италијански дизајн: стил и оригиналност

Веќе пишувавме за кујни во скандинавски стил. Тие зрачеа со светлина, бои и мир. Денес сакаме да Ви покажеме нешто сосема спротивно – италијански кујни кои дишат во ритамот на модерното време и се карактеризираат со строги линии, агли и форми, но сепак, тоа не ги прави помалку воодушевувачки. Бојата и свежината од скандинавскиот стил тука […]

Бајка обоена во бело – 62m2

Доколку првото нешто што Ви доаѓа на памет кога треба да дефинирате удобност и елеганција е скандинавскиот стил на уредување, овој стан ќе Ви послужи како совршена инспирација за уредување на домот. Декорирани плафони, бел камин, многу светлина и белина, екстравагантни и безвременски детали помешани со модерни индустриски елементи. Навидум неспоива комбинација, но низ сликите […]