„Запознај го својот сосед“ – среќен почеток во GA03

Нема ништо поубаво од среќен почеток! Првиот ден од јуни за нас претставуваше почеток на едно убаво пријателство со семејствата сопственици на станови во GА03, а за нив пак, почеток на нова приказна во нивниот дом од соништата. Коктел забавата која ја организиравме на 01.06.2016 под мотото „Запознај го својот сосед“, беше шанса станарите да земат […]

Запознај го Кире Лазаров лично!

Golden Art ти овозможува незаборавно дружење со нашата најголема ракометна ѕвезда, Кирил Лазаров! Можноста е за сите фанови на нашата фејсбук страна кои на нивниот профил ќе постават навивачка фотографија со својот син или ќеркичка, со хаштагот #НавивамЗаКиреСоГолденАрт На 10-ти јуни најсреќните 5 парови родители и деца ќе добијат по два потпишани дресови од Кире, две карти […]

Дневникот на една зграда – GA03, Аеродром

Објект: GA03 Локација: Ул. „Милан Зечар“ – Аеродром Број на станови: 85 Височина: 10 катови Квадратура на станови: 35-80m² Линк до каталог: GA03 Со цел едноставно и лесно да дојдете до сите новости од текот на изградбата, за Вас го подготвивме овој „дневник“ во кој постојано ќе ги објавуваме сите информации, почнувајќи од најновите вести, па […]

Со Golden Art до заштеда од 120 евра годишно!

Во четвртокот, на 26.05.2016, во Хотел Континетал се одржа презентација на Балкан Енерџи Груп (БЕГ) на која се најави огромна поволност за сопствениците на станови од Golden Art. Енергијата потрошена за загревање на вода претставува голем процент од целосната потрошена енергија во едно домаќинство, па затоа, бидејќи секогаш се стремиме да ја усовршиме енергетската ефикасност на […]

Дојдете на нашата интерактивна работилница!

Барате нов дом? Сакате да се информирате за последните новости од нашите објекти или пак само сакате да живеете поквалитетно и да ги намалите вашите сметки за струја? Како компанија која секогаш се стреми да Ви овозможи квалитетна и енергетски ефикасна градба, за Вас подготвивме интерактивна работилница на која опуштено ќе разговараме на многу интересни […]

ПРИЗНАНИЕ ЗА ПОСЕБЕН ПРИДОНЕС ВО РАЗВОЈОТ НА ОПШТИНА АЕРОДРОМ – Golden Art

Од убави вести никогаш доста! Благодариме на Општина Аеродром за ова прекрасно признание кое и тоа како ќе не мотивира да продолжиме понатаму со уште повеќе љубов и енергија. Секако, ништо од ова не би го имало истото значење доколку ја немавме Вашата доверба. Ви благодариме за силата која ни ја давате секој ден! Ќе […]

СИГУРНИ И БЕЗБЕДНИ ВО ВАШИОТ НОВ ДОМ СО ГОЛДЕН АРТ И WINNER ОСИГУРУВАЊЕ

На овогодинешниот Саем на градежништво и недвижности – Real Expo 2016 кој ќе се одржи од 1-ви до 5ти март, Ви носиме уште еден новитет. Освен максималниот квалитет на градба, ниските трошоци за живеење и идеалната квадратура на идеална локација, Голден Арт започнува соработка со најдобрата и најмоќна осигурителна групација во источна Европа – Vienna Insurance Group и со […]

Golden Art со ново веб шоу!

Започнете го секој ден со смеа! 😀 Од денес започнуваме со емитување на нашето веб шоу кое со хумор ќе ве води низ процесот на купување стан. Запознајте ги Перо и Маја, парот кој ќе ве насмее со секојдневните случки. Во првата епизода дознаваме кога е вистинското време да купите стан. Уживајте! Извори: Еден на Еден, […]