Кампот „Кирил Лазаров 7“ и ова лето во служба на македонската ракометна иднина

Во организација на капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, годинава во Охрид ќе се одржи второто издание на „Ракометен камп Кирил Лазаров 7“ во периодот од 17 до 30 јуни, во две смени. „Во незгодно време е овој прес, но мораше да го направиме. Како што знаете мислите се свртени кон она што не очекува викендов во […]

Одите на саем? Ова мора да го знаете!

  Горди сме на позитивните реакции на оние кои го посетија нашиот штанд на Саемот за градежништво и недвижнини 2016! Вашата поддршка е она што секогаш нè води напред, Ви благодариме! Извори: Вистина, Точка, МКД, OffNet, Plusinfo, Kurir, Faktor, EdennaEden, Panika

3 причини да отидете на саем веднаш!

При влезот на саемот не може да го промашите штандот на Golden Art. Различен од сите други, светски дизајниран, не само што е прекрасен туку и едуцира. Веднаш ќе ги забележите четирите најважни чекори при одбирање нов дом запишани на црни табли кои на просторот му даваат совршен изглед. Оваа година на саемот задолжително понесете ги […]

Повелете на саем – Ве очекуваме на нашиот штанд

  Се наоѓаме на самиот влез на хала 1. Подготвивме различен штанд, кој се надеваме ќе го фати Вашето внимание и ќе Ви се допадне. Веднаш ќе ги забележите четирите најважни чекори за бирање нов дом, запишани на големи табли. Оваа година на саемот задолжително понесете ги и вашите дечиња. Додека Вие се информирате за одличните […]

Golden Art со ново веб шоу!

Започнете го секој ден со смеа! 😀 Од денес започнуваме со емитување на нашето веб шоу кое со хумор ќе ве води низ процесот на купување стан. Запознајте ги Перо и Маја, парот кој ќе ве насмее со секојдневните случки. Во првата епизода дознаваме кога е вистинското време да купите стан. Уживајте! Извори: Еден на Еден, […]

Како домот во кој живеете го чува здравјето на Вашите најмили?

Здравјето нема цена! Токму затоа, при изградбата на Вашите домови користиме само безбедни материјали кои не му штетат на здравјето!   Извори: Вистина, Точка, МКД, OffNet, Plusinfo, Panika.be, Маxim, Kurir

Golden Art со признание за македонски квалитет

„За тоа кој ќе ги добие признанијата „Македонски квалитет 2015“ одлучуваше комисија составена од членови на кабинетот на претседателот на Република Македонија согласно прецизно утврдени критериуми. Внимателно беа селектирани македонските инвеститори кои имаат традиција во создавање македонски бизнис идентитет и се амбасадори на македонскиот квалитет на национално и глобално ниво.“ Извори: Еден на Еден, Вистина, […]

Идеален стан – атрактивна локација

Ни значи кога слушаме позитивни коментари од нашите клиенти. Токму вашето задоволство ни е главна мотивација за понатамошна работа, иновации и идеи – за вас и вашите домови од соништата! Извори: Еден на Еден, Вистина, Press24, Точка, МКД, OffNet, Plusinfo, Skopjeinfo, Panika.be