Модерен дом од 58 метри квадратни со стил кој воодушевува

Комбинацијата на неколку бои е секогаш добитна кога станува збор за уредување на просторот, особено кога тие бои се надополнуваат и разликуваат на перфектен начин. Еден пример за вакви компатибилни бои се црна, бела, сина и окер, кои во овој стан ја дефинираат енергијата на целиот дом. Сопствениците на домот не се плашеле да си […]

Француски црн шик во канцеларија

Доколку трагате по идеално дизајнерско решение за вашата канцеларија, размислете да побарате инспирација во парискиот стил. Што всушност го карактеризира овој предоминантно црн стил кој ви го претставуваме во галеријата? Основата на овој стил се наоѓа во комбинацијата на природни тонови како кафена, сива, црна и бела. Дизајнот е едноставен, а сепак разновиден. Црните ѕидови […]

40 метри квадратни кои ќе го задоволат вкусот и на најпребирливите

Кога сте ограничени со простор, мошне е важно да успеете правилно да ги распоредите парчињата мебел и предметите. Не се лишувајте од омилениот стил, но држете се до правилото „Нека биде минимално“. На овој начин просторот ќе дише со Вашата енергија, а ќе биде лесен за функционирање на дневна база. Пример за умешност при уредувањето […]

Како да го искористите секој милиметар – младешки стан од 31m²

Овој симпатичен дизајн на простор од 31m² е доказ дека и во малечка квадратура може да се функционира сосем убаво. По својата површина е еднаков на овој дом од нашата понуда во населбата Кисела Вода: Акцентот е ставен на функционалноста на елементите, па така секој предмет си има свое место. Одличен избор е и искористувањето […]

Малечок стан со транспарентен дизајн (46м2)

Чист, едноставен, стилски и светол се епитетите кои уште на прв поглед може да ги дадете на овој дом од 46 метри квадратни, чии сопственици вешто успеале да вклопат кујна, трпезарија, тоалет, дневна и спална соба без да жртвуваат ни грам стил и елеганција. Можеби најфункционалниот елемент во целиот дом е стаклената партиција која го […]

Разнобоен стан од 72м2 за тричлено семејство

  На прв поглед невообичаен, но всушност пријатен и практичен, дизајнот на овој дом е одличен за оние кои се љубители на боите и разиграноста. Овој стан од 72 метри квадратни е сè, само не обичен! Сопствениците одличиле светлата основа на станот да ја надополнат со шарен мебел, и елементи во разни бои се повторуваат […]

Модерен дом со една спална соба со дрвени површини

Централното место во дизајнот на овој дом го имаат дрвените панел-елементи кои ги покриваат ѕидовите, а соодвествуваат и со изборот на под во целиот дом. Станот има површина од 57 метри квадратни и една спална соба, и има дизајн кој се одликува со строги линии и едноставен избор на бои, совршен за млад брачен пар […]