Бајка обоена во бело – 62m2

Доколку првото нешто што Ви доаѓа на памет кога треба да дефинирате удобност и елеганција е скандинавскиот стил на уредување, овој стан ќе Ви послужи како совршена инспирација за уредување на домот. Декорирани плафони, бел камин, многу светлина и белина, екстравагантни и безвременски детали помешани со модерни индустриски елементи. Навидум неспоива комбинација, но низ сликите […]

Студенти, ви благодариме за довербата! Golden Art по вторпат добитник на признанието Stubrand

Се радуваме на секоја пофалба, признание, награда, но минатата година сфативме дека една од нив сепак има специјално место во нашите срца. На 18-ти октомври, во хотелот Александар Палас се одржа доделувањето на престижното признание Stubrand за 2017-та година. Пресреќни сме што втора година по ред името на Golden Art e изгравирано на една од […]

Дневникот на една зграда: Кисела Вода (Golden Art Energy)

На улицата Михаил Чаков во Кисела Вода, сосема блиску до центарот и до сè што Ви треба за удобен и релаксиран живот, нашиот тим интензивно работи на најновиот објект од понудата на станови. Со цел едноставно и лесно да дојдете до сите новости од текот на изградбата, за Вас го подготвивме овој „дневник“ во кој […]

Скандинавска екстраваганција низ 29 фотографии (65m2)

Стилот и елеганцијата на скандинавците, освен на улиците, се пресликани и во дизајнот на секој тамошен дом. Краткото траење на дневната светлина во поголемиот дел од годината се надоместува преку светли ѕидови во домот, монохромна палета при изборот на мебел, цврсти материјали и едноставни линии. Дизајнот кој денес го подготвивме за Вас како инспирација е совршен спој […]

Дневникот на една зграда: Карпош (Golden Art Life)

Во населбата Карпош 2, на улицата Орце Николов спроти Машинскиот факултет, на една од апсолутно најатрактивните локации во Скопје деноноќно се работи на реализација на новата Golden Art зграда. Овој објект ќе биде дом за околу 120 семејства. Зградата ќе има 8 ката плус поткровје, и нуди станови со квадратура од 38m² до 105m². Идеален распоред и идеална локација, со врвен […]

11 малечки и шик тоалети кои ќе го освежат секој дом

Тоалетот е одлично место да ја прикажете својата креативност и дух, земајќи го во предвид фактот што најмалечката просторија во домот многу лесно може да изгледа „скоцкано“ од под до плафон. Не плашете се да ставите акцент на дизајнот, користејќи светли бои и апликации, стилска санитарија и храбри додатоци. Со овој микс ќе постигнете луксузен […]

Елегантен и светол дом со една спална соба (52m2)

Често пишуваме за домови кои недостатокот на простор го компензираат со светлина, но навистина невообичаена е разноликоста која се постигнува со белата боја како основа, со неколку правилно одбрани елементи. Овој дом, лоциран во Battery Park, е одлика на њујоршкиот стил на живот – гламурозен – а сепак удобен. Дизајнерската приказна се врти околу дневната […]

Inspo apt. – Машка строгост и елеганција во стан од 48м2

Постојат две струи кои доминираат при пишувањето од страна на нашите блогери: на една страна скандинавската, со сета своја едноставност, минимализам и светлина и од друга њујоршкиот индустриски стил кој воодушевува со начинот на кој строгото успева да изгледа елегантно, а едноставното – екстравагантно. Овојпат ви носиме инспирација од дом декориран во индустриски стил, со […]

Дневникот на една зграда – GA06, Аеродром

Започнуваме ново поглавје во изградбата на домови! Објектот GA06 е нов во понудата во населба Аеродром, со избор на станови и локација кои ќе ги задоволат желбите и на најпребирливите. Општи податоци Адреса: Ул. Руди Чајевац бр. 45 и 47 Број на влезови: 2 Катови: Приземје + 9 + поткровје Избор на површина на станови: 38-83m² Со цел да […]