Поддршка за новите ракометни таленти на кампот „Кирил Лазаров 7“

На прес конференцијата која се одржа денес го сретнавме Кире Лазаров возбудени и среќни за две убави новости. Првата беше легендарната победа на македонската ракометна репрезентација против Исланд вчера, а втората е веста која со задоволство Ви ја соопштуваме денес! И оваа година, втора по ред, го поддржуваме кампот за млади таленти во ракометот „Кирил Лазаров 7“ […]

Саем на градежништво и недвижности 2017

Традиционално, секоја година имате можност да не посетите на саемот на градежништво и недвижности и да ја разгледате нашата понуда. Традиционално, секоја година се трудиме да Ви понудиме уникатно искуство и соодветни информации кои ќе Ви ја олеснат најважната одлука во животот. Под мотото „Дом. Не само стан“ Ви обезбедуваме место за живеење по највисоки […]

Ве очекуваме на саемот на градежништво и недвижности 2017

Саемот на градежништво и недвижности секоја година е место каде ја имате комплетната понуда од сите компании и производители на едно место. Затоа, одлучивме да ги одбележиме овие 5 дена кои доаѓаат со една од предностите на 21-от век – виртуелната реалност. Имено, ќе ги оставиме на страна сите каталози, скици, брошури и хартија, и […]

Студенти, ви благодариме!

Студентите нè избраа, а STUBRAND Macedonia ни ја додели сертификацијата STUBRAND 2016 со што станавме прва и единствена градежна компанија во Република Македонија која го добива ова престижно признание за компанија со највисока општествена одговорност! Истражувањето кое го спроведе STUBRAND Macedonia ја мереше перцепцијата за имиџот на вкупно 405 брендови во 19 различни категории кај […]

Второ признание „Македонски Квалитет 2016“ за Golden Art – Квалитетот се одржува само со посветеност!

  Има денови во годината кои ни се особено драги. Денес е токму таков ден. Golden Art по вторпат е добитник на признанието „Македонски Квалитет“, кое секоја година го доделуваат Кабинетот на Претседателот на Р. Македонија и Сојузот на стопански комори (ССК). Вторпат – за двапати поголема среќа! На настанот кој се одржа на 02.12.2016 наградата […]

Погледнете ја нашата нова видео кампања

  Дојде време да се подновиме со пар рекламни спотови! Голден Арт во соработка со Маркетинг Агенцијата Еден на Еден, со задоволство Ви ги претставува новите два рекламни спотови кои почнувајќи од денеска ќе имате можност да ги гледате на телевизија и интернет. Видеа по светски технички и креативни стандарди, кои ја пренесуваат главната порака […]

Тимот на Голден Арт учесник во ,,Macedonian Trophy”

Овој викенд во Прилеп за прв пат во Македонија се одржа Македонското Трофи рели (Macedonian Trophy) со џипови. На релито возеа преку 120 учесници од Бугарија, Србија, Македонија и Холандија. Организаторот, Прилепскиот клуб ,,OFF ROAD” изјави дека од оваа година ќе изгради традиција на одржување на ,,Macedonian Trophy”. Тимот на Голден Арт со голема чест […]

Гостување на Генералниот директор на Голден Арт Ивица Јакимовски

Нашиот Генерален директор Ивица Јакимовоски во понеделникот беше гостин во емисија на Тв 24 Вести, и зборуваше за тоа колку е важно да се направи геомеханичко истражување пред да почне да се гради станбен објект.